PRATİK BİLGİLER 1

0
290

Pratik bilgiler hayatımızı oldukça kolaylaştıran bilgilerdir. Hayatımızda küçük olarak gördüğümüz bazı aksaklıkları bu şekilde çözebiliriz. Sonuçta o küçük küçük sorunlar zamanla büyüyüp birer dağ haline gelebilir. İşte böyle durumlarda bu pratik bilgiler bize birer çözüm yolu olur. Yani hayatı kolaylaştırmak aslında çok kolay ve bizim elimizdedir.
Mesela çamur lekesi daha ıslaksa onu kurumaya bırakıp iyice kuruduktan sonra sert bir fırça ile sürtüp sirke sürdüğümüz zaman o leke genelde kaybolur ve belli olmaz. Bu sayede o geçmez diye düşündüğümüz lekelerden kurtulmuş oluruz.
En mutlu olduğunuz günde eliniz katran gibi sinir bozucu bir şeye bulaştı ise bunu direk su ile geçirmeniz zordur. Önce elinizi vazelin ile güzelce bir silin daha sonra elinizi soğuk su ve sabun ile güzelce duruladığınız zaman katran dan iz kalmaz. Bu sayece kolay ve rahat bir şekilde bu durumdan kurtulmuş olursunuz. İşte bu pratik bilgilerhayatımızı oldukça kolay bir hale getirir. Ama şöyle de bir durum var bu pratik bilgileri genelde eski yaşlarda ki insanlar bilir. Yeni nesil pek de bilmez veya ilgi duymaz bu yöntemlere. O yüzden herkesin bu pratik bilgileri boş zamanlarında araştırması gerekir. Düşünsenize o çamur lekesini bu pratik yöntem yerine başka bir yolla çözüm bulmaya çalıştığınızı. Hem yaptığınız emek hem de harcadığınız paralar boşa gider.

Yemek Tarifleri Facebook;    https://www.facebook.com/Şeften-Yemek-Tarifleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz