İyi Karpuz Nasıl Anlaşılır Resimli, Karpuz Seçminde 5 Tüyo

0
373

Herkese yeniden merhabalar, bu gün sizlerle herkesin muzdarip olduğu bir konuda; ( iyi karpuz nasıl anlaşılır resimli anlatım ) bilgiler sunacağım ve sunmuş olduğum bu bilgiler sayesinde artık kimsenin ağzının tadı kaçmayacak. 

Yaz nihayet artık geldi. Ben bir yaz sever olarak kışın bitip yaz’ın gelmesini iple çekenlerdenim. Yaz’ın en sevdiğim meyvelerinden biride karpuz meyvesidir. Fakat karpuz seçimi biraz sıkıntılı bir durumdur, iyi karpuz nasıl anlaşılır resimli, karpuz seçmenin püf noktaları nelerdir?, iyi karpuz nasıl seçilir?, karpuzun çizgileri, olgun karpuz nasıl anlaşılır?, hormonlu karpuz nasıl anlaşılır?.. gibi sorular uzayıp gider, zira karpuz seçimi çok önemlidir. Çünkü seçeceğiniz karpuz kelek çıkarsa sizi karpuzdan soğutup, aldığınıza da alacağınızada pişman edebilir.

Genel olarak kadınlar karpuz seçiminden pek anlamaz bu yüzden karpuz alırken karpuz seçimini eşimize, abimize, babamıza… bırakırız. Peki yalnız yaşayan bayanlar ne yapacak?, karpuz seçimini nasıl yapacak?, iyi karpuz nasıl anlaşılır, nasıl öğrenecek?, işte tamda bu nokta biz devreye giriyoruz, artık bu sorularınız cevapsız kalmayacak. Bu yazıyı okuduktan sonra artık profesyonel bir karpuz seçici haline geleceksiniz.

Bazıları karpuza şaplak atarak o tok sesi duymaya çalışır. Bu zor bir yöntemdir, çünkü her karpuzu elinize teker teker alıp o tok sesi duymaya çalışmak zahmetli bir iştir. Ayrıca bu ses size karpuzun güzel olduğu tüyosunu verebilir ama bu ses, iyi karpuz seçimi için yeterli değildir. Dikkat etmeniz gereken noktaları verdiğimiz tüyolar sayesinde kolayca öğreneceksiniz. Ve karpuzun daha tadına dahi bakmadan bir karpuz gurmesi olacaksınız.

İyi karpuz nasıl anlaşılır? Sulu ve tatlı karpuzu seçmek için 5 yöntem. İyi Karpuz Nasıl Anlaşılır Resimli Anlatım.

KARPUZ YERE DEĞDİĞİ BEYAZ BÖLGE : Her karpuzda beyaz bir bölge mevcuttur. Bu bölgeler karpuzun toprağa dokunan yüzüdür. Çeşitli renklerde olabilecek bu bölgenin renginin sarıya çalanları seçmeye dikkat edin.iyi karpuz nasıl anlaşılır resimli

BOYUTU : Büyük karpuz lezzetlidir algısı hepimizde oluşmuştur. Fakat önemli olan boyutu değil ağır olmasıdır. Ağır olmayan karpuzların içi geçmiş olabilir.iyi karpuz nasıl anlaşılır

SAPINA BAKIN : Karpuzun sapına bakarak olgunlaşıp olgunlaşmadığı belli olur. Eğer sapı kuruysa karpuz olgundur ve alınabilir. Ancak sapı kuru değilse o karpuz erken hasat ürünü olabilir.iyi karpuz nasıl seçilir

KARPUZDAKİ DAMARLAR (ÇATLAKLAR) : Karpuzun çatlak kısımları örümcek ağına benzer. Karpuz yüzeyindeki kahverengi noktalar ve çizikler karpuz büyürken çiçeğinin arılar tarafından çokça ziyaret edildiğini gösterir. Yine karpuzdaki minik noktalar ve benekler de iyi olduğunu gösterir.

iyi karpuz nasıl seçilir

KARPUZUN CİNSİYETİ : Karpuzların da cinsiyetleri olduğunu hiç düşünmediniz, değil mi? Uzun ve oval karpuzlar “erkek”, yuvarlak olanlar ise “dişi” olarak bilinir. “Erkek” karpuzlar sulu olurken, “dişi” karpuzlar daha tatlı oluyor. Tercih sizin. iyi karpuz nasıl seçilir erke ve dişi

İyi karpuz nasıl anlaşılır resimli olarak anlattık. Bundan sonra karpuz alıp eve geldiğinizde kelek bir karpuzla karşılaşıp hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Size daha güzel bilgiler sunmak için yorum yapmayı, paylaşmayı, yanda ve aşağıda bulunan (facebook, tiwetter, instagram v.b) sosyal ağlardan bizi takip etmeyi unutmayın. Teşekkürler.

İLAVE BİLGİ: Karpuz Kabuğu Reçeli Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz